Církevní opatření diecézního biskupa
Diecézní biskup uděluje pro věřící na území Královéhradecké diecéze dispens od osobní účasti na nedělní Mši svaté v kterémkoliv z následujících případů:
    a) mají příznaky onemocnění Covid-19, chřipkového či jiného respiračního onemocnění,
    b) jsou v povinné karanténě
    c) izolují se dobrovolně ze zdravotně odůvodněné opatrnosti (rizikové skupiny, ochrana druhých),
    d) nemohou se bohoslužby zúčastnit z důvodu omezení, vyhlášených orgány veřejné správy.
Dispensované osoby mají podle možností věnovat čas modlitbě, četbě Písma svatého
   a nebo se zúčastnit bohoslužeb vysílaných sdělovacími prostředky:
- TV NOE - ( televize - satelit - INTERNET )
- Radio Proglas - ( rozhlasové vysílání - satelit - INTERNET )
- Farní kostel v Červeném Kostelci : INTERNETOVÉ STRÁNKY FARNOSTI - ZDE (červená záložka vpravo nahoře                                                                        (" ŽIVÉ  VYSÍLÁNÍ" ) - informace o bohoslužbách jsou v ohláškách farnosti  Č. Kostelec
   Přehled všech přímých přenosů bohoslužeb na internetu: ODKAZ NA INTERNET ZDE

Pro bohoslužby až do odvolání platí pravidla : místo roušek  se používají respirátory, obsazenost kostela 10%, rozestupy, desinfekce rukou, omezení zpěvu. Pro účast na každé mši. sv. je nezbytně nutné se předem zaregistrovat  u duchovního správce farnosti na telefonním čísle 723 229 384 (volejte nejlépe večer po 20 hodině nebo pošlete zprávu SMS).

Svátost smíření - sv. zpověď - v případě, že potřebujete přistoupit ke svátosti smíření (sv. zpovědi) domluvte se telefonicky předem na vhodné době, od 1.3. se pro zpovídání upřednostňuje otevřený prostor kostela příp. sakristie.

Omezení pohybu osob od 1.března se vztahuje i na bohoslužby > BOHOSLUŽBY OMEZENÍ. Účast na bohoslužbě v rámci okresu trvalého bydliště ( trvalého pobytu) je možná.

28.2.

ne

2. neděle

postní